ام آر آی سینه و موارد استفاده از ام آر آی سینه

ام آر آی سینه و موارد استفاده از ام آر آی سینه
برای شما کاربران سایت دکتر فاطمه کرمی مطلبی با عنوان ام آر آی سینه و موارد استفاده از ام آر آی سینه جمع آوری کرده ایم که به شما در شناخت ام ار آی سینه اطلاعاتی مفید رو خواهد داد. بهتون پیشنهاد میکنم این مطلب رو تا آخر مطالعه و نظرات خود را برای ما ارسال نمایید.

 ام آر آی سینه چیست؟

روش تصویربرداری MRI یک روش غیرتهاجمی و اغلب بدون درد بوده که به پزشک در تشخیص بیماری و انتخاب روش درمان مناسب کمک می کند. تصویربرداری ام آر آی از یک میدان مغناطیسی – امواج رادیویی و کامپیوتر برای خلق تصاویری با جزئیات کامل از یک ارگان – بافت نرم – استخوان و دیگر ساختارهای بدن استفاده می‌کند و تصویر حاصل را می‌توان در مانیتور کامپیوتر مشاهده کرد.

جزئیات ریز و تصاویر دقیق MRI به پزشک اجازه می‌دهد تا برخی اعضا را بهتر بررسی نموده و قطعاً بیماری‌هایی که به وسیله سایر روش های تصویربرداری مانند سونوگرافی و سی تی اسکن به خوبی تشخیص داده نمی شوند با این روش به موقع تشخیص و اقدامات لازم را برای درمان صورت می‌گیرد.

 

MRI سینه اطلاعات بسیاری را در اختیار پزشک می گذارد ولی جایگزینی برای ماموگرافی و سونوگرافی سینه نیست. MRI ابزاری نسبتا کامل تر برای کشف و تشخیص و نیز درجه بندی سرطان سینه و سایر ابنورمالی های سینه می‌باشد.

به کارگیری ام آر آی در کنار سایر روش‌های تصویربرداری کمک شایانی به کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان سینه نموده است.

موارد استفاده از ام آر آی سینه:

  • ارزیابی دقیق تر ابنورمالری هایی که توسط ماموگرافی کشف شده‌اند.
  • تشخیص اولیه سرطان سینه که توسط دیگر روش ها صورت نمی پذیرد، به ویژه در خانمهایی که بافت سینه ای متراکم و خطر بالای ابتلا به سرطان را دارند و سابقه سرطان سینه در خانواده
  • روش غربالگری مناسبی است برای خانمهای که ایمپلنت یا اسکاری در بافت سینه خود دارند که می‌تواند تشخیص با ماموگرافی را دشوار و مختل سازد.
  • تشخیص بین بافت اسکار و بافت تومور
  • تشخیص تومورهای متعدد در سینه
  • تصمیم گیری در خصوص سرطان هایی که با ماموگرافی و سونوگرافی تشخیص داده شده و به سایر نقاط بافت سینه یا به دیواره قفسه سینه سرایت کرده باشد
  • تصمیم گیری در خصوص میزان انتشار سرطان پس از نمونه برداری و یا برداشتن گره های لنفاوی
  • تشخیص میزان تاثیر شیمی درمانی در بیماری سرطانی

 

دکتر فاطمه کرمی متخصص رادیولوژی اصفهان
فلوشیپ تصویربرداری پستان
فلوشیپ تصویربرداری موسکلواسکلتال
دارای بورد تخصصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر فاطمه کرمی می باشد