تزریق داخل مفصلی زانو

تزریق داخل مفصلی زانو | سونوگرافی پستان اصفهان

تزریق داخل مفصلی زانو چیست؟

تزریق داخل مفصلی از روش های درمانی است که امروزه با توجه به گسترش برای انواع دردهای مفاصل مثل درد ناشی از آرتروز زانو استفاده می شود. در این مطلب قصد داریم تا ابعاد مختلف این نوع روش درمانی را به صورت کامل و دقیق برای شما بررسی کرده و به بیان تاثیر و عوارض آن بپردازیم. با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

تزریق داخل مفصلی چیست؟

این روش یکی از روش های درمانی جدید برای بیماری های التهابی است. از این روش تا کنون برای درمان و بهبود شرایط بیماری هایی مانند

  • روماتیسم
  • آرتریت پسوریاتیک
  • نقرس
  • بورسیت
  •  آرتروز زانو

استفاده شده است. در این روش به کمک یک نوع سوزن هیپودرمیک مقادیر مورد نظر از مواد و ترکیب های ضد التهاب مستقیما به موضع مفصل تزریق می شود.

ترکیبات مورد استفاده در تزریق برای کاهش درد آرتروز زانو

یکی از موادی که در بیشتر انواع تزریق داخل مفصلی از آن استفاده می شود و جنبه عمومی در این نوع تزریق دارد، کورتیکواستروئید است. البته مواد دیگری نیز در این تزریقات استفاده می شوند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به اسید هیالورونیک اشاره کرد. این ماده به دلیل دارا بودن ویسکوزیته بالا، معمولا به عنوان جایگزین برای مایعات بورسا کارایی خوبی دارد.

اصطلاح تزریق داخل مفصلی ممکن است این ذهنیت را برای شما به وجود بیاورد که در این روش قطعا ماده ای به درون مفصل تزریق می شود، اما اینطور نیست و این روش دارای کاربرد دیگری نیز هست. از روش تزریق مفصلی به منظور خارج کردن مایعات اضافی از مفصل نیز استفاده می شود.


دکتر فاطمه کرمی متخصص رادیولوژی اصفهان

سونوگرافی پستان اصفهان

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دریافت نوبت می‌توانید به صفحه‌ی تماس با ما مراجعه فرمایید.


مطالب بیشتر:

آیا برای تشخیص سرطان ام آر آی سینه کافی است ؟

انجام MRI پستان چه خطراتی در پی دارد ؟

کاربرد رادیولوژی و تفاوت آن با سونوگرافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *