درطول اسکن ام آر آی

درطول اسکن ام آر آی

درطول اسکن ام آر آی:

درطول اسکن ام آر آی | اسکنر ام.آر.آی یک سیلندر کوتاه است که هردو طرف آن باز است، شما روی یک تخت موتوری که درون اسکنر قرار دارد دراز میکشید و بسته به اینکه چه بخشی از بدن شما اسکن میشود، ابتدا پا و یا سر را وارد اسکنر کنید.

در بعضی موارد روی قسمتی از بدن که اسکن میشود مانند سر یا سینه قابی که شامل گیرنده هایی است قرار میگیرد تا سیگنال های ارسالی از بدن شما را در طول اسکن انتخاب کند و به گرفتن تصویر باکیفیت و بهتر کمک میکند.

یک رایانه برای استفاده از اسکنر ام.آر.آی استفاده میشود که در یک اتاق جداگانه برای جلوگیری از میدان مغناطیسی اسکنر قرار دارد، رادیوگراف کامپیوتر را در اتاقی جداگانه اداره میکند، شما قادر به صحبت با رادیوگراف خواهید بود، شمارا در یک مانیتور تلویزیونیمی بینند، .یک دوست و عضو خانواده ممکن است مجاز به بودن در کنار شما باشد، معمولا والدین درکنار بچه ها هستند.

هرکسی که با شما بماند از او سوال خواهد شد که شی فلزی با خود دارد یا خیر، آنها باید دستورالعمل های مشابهی را در مورد پوشاک و حذف اشیا فلزی دنبال کنند، برای جلوگیری از تارشدن تصاویر مهم است که قسمتی از بدن که اسکن میشود ثابت بماند.

یک اسکن تنها ممکن است از چند ثانیه تا ۳-۴ دقیقه طول بکشد و ممکن است از شما خواسته شود درطول اسکن به مدت کوتاهی نفس خود را نگه دارید، بسته به اندازه منطقه اسکن شده و تعداد تصاویری که باید گرفته شود در کل حدود ۱۵-۹۰ دقیقه اسکن طول خواهد کشید.

اسکنر ام.آر.آی موجب تولید صداهای ضربتی و بلند در حین اسکن میشود، جریان های الکتریکی در کویل اسکنر روشن و خاموش میشود، شما میتوانید در طول اسکن از گوش گیر و یا هدفون استفاده کنید، شما معمولا میتوانید از طریق هدفون به موسیقی گوش دهید و یا حتی در بعضی مواردسی دی مورد علاقه تان را بیاورید، هنگامی که اسکن تمام شد از اسکنر خارج شوید.


دکتر فاطمه کرمی متخصص رادیولوژی اصفهان

فلوشیپ تصویربرداری پستان

فلوشیپ تصویربرداری موسکلواسکلتال

دارای بورد تخصصی

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس با دکتر به بخش تماس با ما سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *