شیمی درمانی سرطان سینه

سونوگرافی پستان اصفهان | شیمی درمانی سرطان سینه

شیمی درمانی سرطان سینه چگونه انجام می شود؟

شیمی درمانی برای سرطان سینه، داروهایی را برای هدف قرار دادن و از بین بردن سلول‌های سرطان سینه، به کار می­‌برد. معمولا این داروها به طور مستقیم به داخل رگ، از طریق یک سوزن یا به شکل یک قرص، رسانده می­‌شوند. شیمی درمانی برای سرطان سینه متناوبا به اضافه‌­ی سایر درمان‌­ها از جمله جراحی، پرتو درمانی یا هورمون درمانی، استفاده می­‌شود. دریافت شیمی درمانی می­‌تواند شانس معالجه را افزایش دهد، ریسک برگشت سرطان را کاهش دهد، علائمی از سرطان را کم کند یا به افراد کمک کند تا بیشتر و با کیفیت بهتری زندگی کنند . در صورتی که سرطان، دوباره رخ دهد یا انتشار یابد،شیمی درمانی می­‌تواند سرطان سینه را کنترل کند تا کمک کند شما مدت بیشتری زنده بمانید یا می‌­تواند علائمی را که سرطان موجب آنها می‌­شود را، کم کند.

شیمی درمانی برای سرطان سینه

شیمی درمانی برای سرطان سینه نیز ریسک عوارض جانبی را به بار می‌­آورد – که بعضی از آنها موقتی و خفیف می­باشند، بعضی دیگر جدی­تر یا پایدارتر هستند. پزشک شما می­تواند کمک کند که شما در مورد اینکه آیاشیمی درمانی، انتخاب خوبی برای سرطان سینه‌ی شما، است یا نه، تصمیم­‌گیری کنید. داروهای شیمی درمانی به صورت دوره ای در فواصل ۴-۳ هفته یک بار تزریق می شوند. این فاصله زمانی به سلولهای طبیعی بدن فرصت می‌دهد تا صدمات وارده را جبران کنند. در مجموع کل دوره های شیمی درمانی معمولاً بین ۴ تا ۸ ماه طول خواهد کشید. دقت داشته باشید که تزریق داروهای شیمی درمانی یک کار تخصصی است که باید در مراکز تخصصی و توسط پرستاران ورزیده و آموزش دیده انجام شود، زیرا هر گونه اشتباه و اشکالی می تواند باعث ایجاد صدماتی برای شما بشود.

سونوگرافی پستان اصفهان | شیمی درمانی سرطان سینه

بنابرآنچه گفته شد ممکن است شیمی درمانی برای شما تجربه ناخوشایندی باشد، اما انجام آن ضروری است. تحمل آن تا حد زیادی به روحیات خود شما بستگی دارد.

دکتر فاطمه کرمی

متخصص رادیولوژی اصفهان


مطالب پیشنهادی:

سونوگرافی پستان اصفهان

درمان سرطان پستان در دوران بارداری

تاثیر بیوپسی در سرطان سینه

سرطان پستان | عوامل خطر ساز و راه های درمانی

نمونه برداری پستان با سوزن باریک (FNA)

آشنایی با انواع روش های انجام رادیولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *