نتایج حاصل از ماموگرافی به چه معناست؟

نتایج حاصل از ماموگرافی به چه معناست؟

همه ی افرادی که قصد انجام ماموگرافی را دارند قبل از انجام ماموگرافی دارای سوالاتی هستند که برای همه یکسان می باشد، یعنی یک سوال متداولی، که همه این سوال برایشان پیش می آید و به دنبال جواب درستی برای سولات متداول خود هستند.

در این مطلب و  مطالب بعدی به بررسی و پاسخ به سوالات متداول در زمینه ماموگرافی برای عزیزان پرداخته ایم.

در این بخش سعی کرده ایم مهم ترین سوالات مراجعین در خصوص ماموگرافی را پاسخ دهیم.

پاسخ به سوال متداول:

نتایج حاصل از ماموگرافی به چه معناست؟

تصاویر یک ماموگرافی می تواند به پیدا کردن آهک کلیسم یا رسوبات کلسیم در پستان شما کمک کند.این آزمایش که جزئیات آن را در بخش سلامت نمناک گفته شد همچنین می تواند کیبت ها را نیز پیدا کند که ممکن است به طور طبیعی در طول چرخه های قاعدگی، سرطانی شوند.

یک سیستم تشخیصی ملی برای انجام ماموگرافی وجود دارد که در این سیستم، هفت گروه وجود دارد که از صفر تا شش متغیر هستند. هر گروه توضیح می دهد که آیا تصاویر اضافی لازم هستند یا خیر، و اینکه آیا یک منطقه محتمل است که یک غده خوش خیم (غیرسرطانی) یا غده سرطانی داشته باشد.

هر مقوله برنامه پی گیری خودش را دارد. اقدامات برای برنامه پی گیری ممکن است شامل تصاویر اضافی، چکاپ منظم، ثبت یک قرار ملاقات برای پی گیری شش ماهه، یا انجام نمونه برداری باشد.پزشک شما نتایج را بررسی کرده و مراحل بعدی را توضیح می دهد.

امیدواریم پاسخ داده شده به سوال : نتایج حاصل از ماموگرافی به چه معناست؟  برای شما مفید بوده باشد و شما تونسته باشید جواب سوال خود را گرفته باشید.

توجه داشته باشید که پاسخ به سولات به صورت کوتاه و مفید برای شما در سایت قرار داده می شود، اگه باز در این باره برای شما سوالی هست، بهتون پیشنهاد میکنم به مرکز مراجعه نمایید.

در آخر از شما تقاضا می کنیم که این سوال رو برای دوستان و آشنایانی که قصد انجام ماموگرافی پستان را دارند ارسال نمایید.

شما عزیزان هم اگه در زمینه ماموگرافی پستان سوالی دارید؟ میتوانید در پایین همین مطلب در قسمت نظرات برای خانم دکتر فاطمه کرمی متخصص رادیولوژی  ارسال نمایید،

پاسخ به سوالات شما به صورت مطلب در سایت منتشر خواهد شد.

دکتر فاطمه کرمی

متخصص رادیولوژی اصفهان

MRI پستان اصفهان

 فلوشیپ تصویربرداری پستان، فلوشیپ تصویربرداری موسکلواسکلتال ، دارای بورد تخصصی

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *