نکاتی که باید قبل از ماموگرافی بدانیم

نکاتی که باید قبل از ماموگرافی بدانیم | سونوگرافی پستان اصفهان

قبل از ماموگرافی بهتر است این نکات را بدانیم

قصد داریم تا در این مطلب از سایت دکتر فاطمه کرمی سونوگرافی پستان اصفهان بطور خلاصه راجع به نکاتی که باید قبل از ماموگرافی بدانیم بیشتر بخوانیم.

نحوه امادگی برای ماموگرافی

شما باید دستورالعمل های خاصی را در روز ماموگرافی دنبال کنید. نمی توانید ضد عرق، پودر بدن، و یا عطر بزنید. هم چنین نباید از هر نوع پماد و یا کرم برای سینه ها و یا زیر بغل استفاده کنید. این مواد می توانند تصاویر را تحریف کرده یا مانند رسوبات کلسیم کنند، پس مهم است که از آن ها دوری کنید.

اگر باردار یا شیرده هستید، قبل از آزمایش به رادیولوژیست خود بگویید. به طور کلی، قادر به دریافت ماموگرافی در این زمان نخواهید بود.

در طول ماموگرافی چه اتفاقی می افتد؟

یک تکنسین، پس از لخت شدن از کمر و برداشتن هر گردن بند، یک پیراهن به شما خواهد داد. بسته به امکانات ازمایش، ممکن است در طی ماموگرافی بایستید و یا بنشینید.

هر سینه بر روی صفحه پرتو ایکس مسطح قرار می گیرد. سپس کمپرسور پستان را به پایین فشار می دهد تا بافت را صاف کند. این عکس یک تصویر واضح تر از پستان را فراهم می کند.

نکاتی که باید قبل از ماموگرافی بدانیم | سونوگرافی پستان اصفهان

ممکن است مجبور باشید برای هر عکس نفس خود را نگه دارید. ممکن است مقدار کمی فشار یا ناراحتی احساس کنید، اما معمولاً کوتاه است.

در طی این فرآیند، پزشک تصاویر را مرور خواهد کرد. آن ها ممکن است تصایر بیشتری را تجویز کنند، تا دیدگاه های متفاوتی را نشان دهند و اگر چیزی نامشخص است به آن توجه بیشتری دارد.

ماموگرافی دیجیتال گاهی اوقات در صورتی استفاده می شوند که در دسترس باشید. این ها به ویژه برای زنان زیر ۵۰ سال مفید هستند. ماموگرافی دیجیتال، اشعه ایکس را به تصویر الکترونیکی سینه تبدیل می کند که بر روی کامپیوتر صرفه جویی می کند. تصاویر بلافاصله قابل مشاهده هستند، بنابراین رادیولوژیست نیازی به انتظار برای چاپ تصاویر ندارند.

شما عزیزان هم اگه در زمینه ماموگرافی پستان سوالی دارید؟ میتوانید در پایین همین مطلب در قسمت نظرات برای خانم دکتر فاطمه کرمی متخصص رادیولوژی  ارسال نمایید.

متخصص رادیولوژی اصفهان و MRI پستان اصفهان

 فلوشیپ تصویربرداری پستان، فلوشیپ تصویربرداری موسکلواسکلتال ، دارای بورد تخصصی

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

دکتر فاطمه کرمی سونوگرافی پستان اصفهان


مطالعه بیشتر:

روش های تشخیص ابتلا به امیکرون

هدف و نتیجه جواب بیوپسی پستان

دلایل فشرده سازی سینه در ماموگرافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *