هدف و نتیجه جواب بیوپسی پستان

هدف و نتیجه جواب بیوپسی پستان | سونوگرافی پستان اصفهان

هدف از انجام بیوپسی سینه چیست؟

با توجه به اطلاعات سایت دکتر فاطمه کرمی سونوگرافی پستان اصفهان می دانیم که در موارد زیر پزشک انجام بیوپسی پستان را پیشنهاد می‌کند:

  • در صورتی که بیمار یا پزشک متوجه وجود توده یا سفت شدن سینه شده باشد و پزشک به سرطان سینه مشکوک باشد.
  • در صورتی که در ماموگرافی وجود یک نقطه مشکوک در بافت سینه نشان داده شده باشد.
  • چنانچه که در اسکن التراسوند یافته‌های مشکوک وجود داشته باشد.
  • در صورتی که نوک سینه هاله قهوه ای سینه دچار تغییرات متعدد از قبیل پوسته پوسته شدن، فرورفتگی پوست یا ترشحات خونی شده باشد.

در هنگام انجام نمونه برداری پستان چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

امروز از روش‌های بسیار متعددی برای تهیه بافت سینه استفاده می‌شود و پزشک بر اساس سایز و محل بروز ناهنجاری سینه و سایر ویژگی‌های دیگری که از روش‌های موجود برای بیوپسی سینه را پیشنهاد می‌کند در صورتی که نمی‌دانید چرا پزشک از یک روش برای بیوپسی سینه به جای یک روش دیگر استفاده می‌‌کند از او سوال بپرسید تا پاسخ سوالات خود را بدانید. در اکثر موارد پزشک از داروی بیحس کننده برای بیحس کردن آن قسمت از سینه که قرار است تحت نمونه برداری قرار بگیرد استفاده می‌کند.

هدف و نتیجه جواب بیوپسی پستان | سونوگرافی پستان اصفهان

نتیجه جواب بیوپسی پستان

بعد از انجام عمل بیوپسی ، بافت پستان شما به آزمایشگاه فرستاده می‌شود، که در آنجا پزشک متخصص در آنالیز خون و بافت بدن (آسیب شناس)؛ نمونه را با استفاده از یک میکروسکوپ و روش‌های خاص بررسی می‌کند.

پاتولوژیست یک گزارش پاتولوژی را که به پزشک شما ارسال می‌شود تهیه می‌کند، و پزشک شما نتایج را با شما به اشتراک خواهد گذاشت. گزارش پاتولوژی شامل جزئیاتی در مورد اندازه و ثبات و قوام نمونه‌های بافت، محل انجام بیوپسی و اینکه سرطان به صورت، تغییرات غیر سرطانی (خوش خیم) بوده است یا سلول‌های پیش سرطانی در نمونه حضور داشته است، می‌باشد.

اگر بیوپسی پستان نتایج طبیعی یا تغییرات خوش خیم پستان را از خود نشان دهد، پزشک شما لازم است ببیند که آیا رادیولوژیست و پاتولوژیست در مورد یافته‌ها موافق هستند یا خیر؟

گاهی اوقات نظرات این دو متخصص متفاوت است. به عنوان مثال، رادیولوژیست شما ممکن است دریابد که نتایج ماموگرافی شما یک ضایعه مشکوک‌تر مانند سرطان پستان یا ضایعه پیش سرطانی را نشان می‌دهد، اما گزارش پاتولوژی شما بافت طبیعی پستان را نشان می‌دهد. در این شرایط، شما ممکن است برای نمونه برداری بافت بیشتر برای ارزیابی بیشتر ناحیه‌ها، به جراحی بیشتری احتیاج داشته باشید.

اگر گزارش آسیب شناسی شما می‌گوید سلول‌های سرطانی پستان وجود دارد، این گزارش شامل اطلاعاتی در مورد خود سرطان نیز خواهد بود؛ مانند نوع سرطان پستان شما و اطلاعات اضافی دیگری مانند این که این نوع سرطان شما در مورد داشتن گیرنده هورمون، مثبت یا منفی است. شما و پزشک‌تان می‌توانید یک برنامه درمانی که متناسب با نیازهای شما باشد، آماده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *