گالاکتوگرافی برای چه افرادی مناسب است

پزشک گالاکتوگرافی را به چه افرادی توصیه می کند؟

گالاکتوگرافی معمولاً در افرادی که ترشحات رنگی خاکستری، شیری، قهوه ای و یا سبز-آبی که به طور معمول نشان دهنده مشکلی در مجاری شیری نیستند انجام نمی شود. علاوه بر این ، این تصویربرداری تنها در مواقعی انجام می شود که ترشحات فقط از یک پستان خارج می شوند نه هر دو پستان. گالاکتوگرافی معمولاً در زنانی که تجربه بارداری یا شیردهی نداشته باشند انجام نمی شود زیرا ترشحات خارج شده در این افراد معمولاً نیازی به آزمایش ندارند و در نتیجه تغییرات در ترشح هورمون پرولاکتین و یا عوارض داروهای مختلف است.

گالاکتوگرافی برای چه افرادی مناسب است | سونوگرافی پستان اصفهان

پیش از انجام گالاکتوگرافی چه اقداماتی باید انجام داد

پیش از انجام گالاکتوگرافی استفاده از مواد معطر مانند تالک (پودر بچه)، اسپری های خوش بو کننده یا لوسیون های پوست توصیه نمی شود زیرا ممکن است روی نتیجه تصویربرداری تأثیرگذار باشد. علاوه بر این، از فشردن نوک سینه ها قبل از انجام آزمایش پرهیز کنید زیرا ممکن است ترشح از نوک پستان صورت گیرد و دیگر مایعی در مجاری شیری برای انجام آزمایشات وجود نداشته باشد. این آزمایش حدود سی الی شصت دقیقه به طول می انجامد. بنابراین، از رسیدن به مرکز آزمایش درست در موعد مقرر اطمینان حاصل کنید.

چه مراکزی گالاکتوگرافی را انجام می دهند؟

گالاکتوگرافی آزمایشی است که به طور رایج در آزمایشگاه های خصوصی یا دولتی رادیولوژی و سونوگرافی انجام می شود.

ترشح نوک پستان یکی از موارد شایع در بین بانوان است و طبق تحقیقات در ۸۰ الی ۹۵ درصد از مواقع علتی غیر از سرطان دارد. با این که این عارضه کمی نگران کننده است، سعی کنید آرامش خود را پیش از انجام آزمایشات و تصویربرداری گالاکتوگرافی حفظ کنید و خوش بینانه منتظر نتایج باشید. در صورتی که نگران هستید ، در خصوص مشکل خود ، علائمی که تجربه می کنید و علت های احتمالی آن با پزشک خود مشورت کنید.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *