پاسخ به سوالات رایج درباره MRI پستان

پاسخ به سوالات رایج درباره MRI پستان

سوالات پر تکرار پیرامون MRI سینه

در این مقاله سعی بر این است که به سوالات پرتکرار و رایج در مورد انجام MRI پستان پاسخ دهیم تا بتوانیم شما را در امر شناخت این تست یاری دهیم با ما همراه باشید : 

آیا MRI پستان عارضه ای هم دارد؟

عارضه خاصی تا کنون شناخته نشده اما به طور کلی عوارض دراز مدت میدان های مغناطیسی (مانند تلفن های همراه) برای بشر شناخته شده نیست.

MRI پستان در چه مواردی انجام می گیرد؟

در مواردی که در ماموگرافی و سونوگرافی شک وجود داشته باشدد و تصاویر گویا نباشند، در خانم هایی که در گروه پرخطر برای سرطان پستان قرار بگیرند و سن پایینی داشته باشند، در بررسی های خانم هایی که قبلا جراحی پستان انجام داده به ویژه آنهایی که قبلا پرتو درمانی نیر دریافت کرده باشند و موارد خاص دیگری کاربرد دارد.


بیشتر بخوانید : کاربردهای ام آر آی سینه


"<yoastmark

آیا MRI پستان از ماموگرافی بهتر است ؟

نمیتوان گفت بهتر است به خصوص این که توانایی ماموگرافی برای دیدن رسوبات ریز کلسیم (که در تشخیص زودرس سرطان سینه بسیار با اهمیت است) بیشتر از MRI است.

اما دقیق ترین روش تصویر برداری از پستان MRI است. اشکال اصلی MRI مثبت کاذب است یعنی مناطقی را مشکوک نشان می دهد که پس از نمونه برداری ویا جراحی مشخص می گردد که مشکلی وجود نداشته است.

آیا با MRI دستگاه خاصی انجام می شود؟

دستگاه ویژه ای برای انجام MRI پستان لازم نیست اما برای انجام MRI سینه لازم است که میدان مغناطیسی دستگاه حداقل یک و نیم تسلا باشد و حتمال از کویل مخصوص پستان استفاده شود یعنی از ابزار خاصی استفاده می شود که پستان ها درون آن قرار می گیرند.

آیا برای انجام MRI سینه تزریق خاصی هم انجام می شود؟

بله لازم است MRI با تزریق و بدون تزریق وریدی ماده ای به نام گادولینیوم انجام می شود.  این ماده در بیماری های کلیوی استفاده نمی شود و در بارداری و شیردهی باید با احتیاط استفاده شود.


برای انجام ام آر آی باید به چه نکاتی توجه کرد؟


تنظیمات سئو شرکت مهندسی کلینیک ۲۴

2 thoughts on “پاسخ به سوالات رایج درباره MRI پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *