MRI سینه و توصیه های مهم

سونوگرافی پستان اصفهان MRI سینه و توصیه های مهم

توصیه های مهم در موارد MRI مامو

اغلب بدون درد بوده که به پزشک در تشخیص بیماری و انتخاب روش درمان مناسب کمک می کند.  MRI سینه یکی ازمواردی است که اطلاعات بسیاری را در اختیار پزشک قرار می دهید ، اطلاعاتی که با سایر روش های تصویر برداری مانند ماموگرافی حاصل نمی شوند. MRI سینه جایگزینی برای ماموگرافی یا سونوگرافی سینه نیست بلکه ابزاری نسبتا کاملتر برای کشف و تشخیص و نیز درجه بندی سرطان سینه و سایر ابنورمالی های سینه می باشد.

به کار گیری MRI در کنار سایر روش های تصویر برداری کمک شایانی به کاهش مرگ ومیر ناشی از سرطان سینه نموده است.تزریق ماده حاجب گادلینیوم در ارزیابی سرطان ضروری است .

بهترین زمان برای انجام MRI ماموگرافی :

سعی کنید MRI را در روزهای ۵ تا ۱۵ عادت ماهانه انجام دهید زیرا تکنیسین در آن زمان قادر به گرفتن بهترین عکس خواهد بود. اگر به تازگی در مرکز دیگری MRI از پستان انجام داده اید، عکس آن را همراه داشته باشید تا تکنیسین آن را با عکس جدید مقایسه کند.

سونوگرافی پستان اصفهان انجام MRI پستان چه خطراتی در پی دارد ؟روش انجام آزمون 

قبل از شروع آزمون فرم مخصوص جهت پذیرش ام آرای سینه توسط شما باکمک همکاران پذیرش مرکز بابک پرمی شود و سپس معاینه سینه می شوید. خواهشمند است به تمامی سوالات به دقت و شفاف پاسخ دهید .در صورتی که بیمار سابقه جراحی غدد لنفاوی زیر بغل را هم دارد لطفا حتما درزمان پذیرش، مسئول مربوطه را درجریان قراردهید..کلیه مدارک قبلی بیمار(ماموگرافی و سونوگرافی و پاتولوژی ……) در زمان انجام کار همراه بیمار باشد.(لطفا در پوشه ای به ترتیب تاریخ مرتب قرارداده شود.)

یافته ‌های حاصل از MRI باید با تاریخچه بالینی، نتایج معاینات فیزیکی و نیز یافته‌ های ماموگرافی و سایر اقدامات تصویر برداری ، مطابقت داده شود .

سپس گان می پوشید وبرای انجام تصویربرداری به اتاق ام آرآِی راهنمایی می شوید. بیمار به حالت دمر (prone)بر روی تخت متحرک MRI می خوابد و سینه را درون یک بالشتک که بوسیله کویل سینه احاطه شده است قرار می دهند در طول مدت تصویر برداری بیمار باید از هر گونه حرکت وجابجایی اجتناب نماید .

بر خلاف ماموگرافی در طول تصویربرداری پستان ها فشرده نمی شوند شما به داخل و بیرون دستگاه استوانه ای شکل جایی که عکس گرفته می شود حرکت می کنید. دستگاه های MRI مجهز به دستگاهی هستند که شما می توانید در طول تصویر برداری با تکنیسین صحبت کنید.

اگر احساس ناراحتی می کنید می توانید به تکنسین بگویید . عمل تصویربرداری بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد MRI پستان هیچ عارضه ای ندارد . در هنگام  تزریق مواد کنتراست ، این مواد از طریق ورید بازو یا دست به شما تزریق می شود . این ماده بی خطر  بوده ودر خون  حرکت کرده تا خون رسیده به تومورها یا بافت های غیر طبیعی را روشن می کند.


آیا MRI پستان از ماموگرافی بهتر است ؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *