با آمادگی های پیش از سونوگرافی سینه آشنا شوید

آمادگی های پیش از سونوگرافی سینه

آمادگی های پیش از سونوگرافی سینه:

پستان از بافت های نرم که دارای غدد ،چربی  و مجاری شیر است تشکیل شده است . سرطان پستان یکی از سرطان های شایع در بین زنان است که می تواند عوارض بسیاری را از خود به  جای بگذارد .

با کنترل های منظم می توان  از پیشترفت این بیماری  جلوگیری کنید . همانطور که در مقالات پیشین نیز گفته شد ،سونوگرافی  همچون  روش های تشخیصی دیگر مثل ماموگرافی  برای بررسی و تشخیص دقیق انواع تومور ها کاربرد دارد .

 

به شما توصیه می شود که برای   کنترل اولیه در سن  حداکثر  ۳۵ سالگی  یک سونوگرافی سینه انجام دهید  و از آن به عنوان  سابقه نگهداری کنید .  در  صورتی که هیچ گونه علائم مشکوک در  شما دیده نشد  بهتر است بعد از ورود به سن  ۵۰ سالگی  هر دو سال  یک بار ماموگرافی انجام دهید .

خوشبختانه سونوگرافی سینه در هر سنی در بانوان قابل انجام است  و محدودیت سنی ندارد  . در افراد زیر  ۳۰ سال  که  قادر به انجام  ماموگرافی نیستند  ،سونوگرافی سینه توصیه می شود .

پزشک  برای بررسی  حفره های خالی و  انواع کیست ها سونوگرافی را تجویز می کند  و  رادیولوژیست با کمک  تصاویر به دست آمده از سونوگرافی سینه محل دقیق  آن ها  و خوش خیم و یا بد خیم  بود این کیست های سینه را تشخیص می دهد .

آمادگی های پیش از سونوگرافی سینه

اقدامات لازم  قبل از انجام  سونوگرافی سینه

  •  در طی  انجام سونوگرافی  سینه رادیولوژیست زیر  بغل های بیمار را نیز بررسی می کند  ، در نتیجه بهتر  است قبل از مراجعه دوش بگیرید  و  ضایعات قارچی از ناحیه را از بین ببرید .
  • برای شروع سونوگرافی سینه لازم است تا  پستان ها  کاملا برهنه باشند  و پوششی نداشته باشند
  • نتایج سونوگرافی ها و ماموگراقی های قبل  خود  را همیشه  همراه داشته باشید ،زیرا ممکن است  برای سنجیدن روند  بهبودی بیمار نیاز به این نتایج باشد .
  • فرد در طی سونوگرافی سینه دردی را احساس نمی کند ،پس استرس  نداشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *