ویروس کرونا بدون علامت چقدر ادامه دارد؟

سونوگرافی پستان اصفهان ویروس کرونا بدون علامت یا خاموش چقدر ادامه دارد؟

دوره‌ نهفتگی یا نقاهت ویروس کرونا چه مدت است؟

ویروس کرونا نوعی ویروس است که در انسان و حیوان باعث بروز بیماری تنفسی می­ شود. در سال ۲۰۱۹، ویروس جدید کرونا به نام SARS-CoV-2 در ووهان چین ظاهر شد و به­ سرعت در دنیا گسترش یافت.

ابتلا به ویروس جدید کرونا باعث بروز بیماری تنفسی به نام کووید-۱۹ می ­شود. دوره­ نهفتگی یا دوره نقاهت ویروس کرونا، مانند هر ویروس دیگر، از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

آن­چه باید درمورد دوره­ نهفتگی کرونا بدانید

دوره­ نقاهت مدت زمان بین قرار گرفتن در معرض کووید ۱۹ و شروع علائم است. در حال حاضر، به ­گفته­ مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، دوره­ نهفتگی کووید ۱۹ چیزی بین ۲ تا ۱۴ روز بعد از قرار گرفتن در معرض ویروس است.

بنابر گزارش اخیر، بیش از ۹۷ درصد از افرادی که در معرض کرونا قرار می­ گیرند ظرف ۱۱.۵ روز بعد از خود علامت نشان می ­دهند. به نظر می رسد میانگین دوره­ خاموشی تقریبا ۵ روز است. با این حال، ممکن است این آمار همراه با کسب اطلاعات بیشتر درمورد ویروس تغییر کند.

علائم کووید ۱۹ در بسیاری از افراد ابتدا خفیف است و به ­تدریج و طی چند روز شدید می­ شود.

کووید ۱۹ چگونه منتقل می­ شود؟

کرونا اغلب از طریق تماس مستقیم یا از قطراتی که هنگام سرفه یا عطسه­ ی فرد بیمار پخش می­ شود، از فردی به فرد دیگر انتقال می­ یابد. ویروس جدید کرونا به­ شدت مسری است یعنی به­ سادگی از فردی به فرد دیگر منتقل می­ شود. به ­گفته­ ی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، افراد مبتلا به ویروس هنگام بروز علائم بیشتر از همیشه ناقل ویروس هستند.

اگرچه این وضعیت کم­تر شایع است، اما احتمال این­که فرد مبتلا به کووید ۱۹ بدون نشان دادن علائم ناقل ویروس باشد وجود دارد. همچنین ممکن است ویروس از طریق لمس سطوح آلوده به ویروس و دست زدن به دهان یا بینی منتقل شود. با این حال، این مورد اصلی­ ترین راه انتقال ویروس کووید ۱۹ نیست.


برای جلوگیری از انتشار بیماری کروناویروس چه باید کرد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *