آمادگی های لازم قبل از انجام بیوپسی سینه

آمادگی های لازم قبل از انجام بیوپسی سینه

بیوپسی سینه

بیوپسی سینه به منظور برداشتن سلول هایی از بافت مشکوک پستان انجام می شود که معمولا به صورت سرپایی انجام می شود. حتی اگر آزمایشات تصویربرداری مانند ماموگرافی و سونوگرافی قادر به شناسایی منطقه مشکوک نباشند، باز هم نمی توانیم با قطعیت رای به عدم وجود سرطان بدهیم.

نمونه ­برداری تنها راه موجود برای حصول اطمینان از سرطانی بودن تغییرات پستانی است. نوع بیوپسی به اندازه و محل توده و یا منطقه مشکوک بستگی دارد.

آمادگی های قبل از بیوپسی سینه

جراحی پستان بهتر است بیمار حداقل ۶-۴ ساعت ناشتا باشد. در صورتیکه داروی خاصی مصرف می کند به اطلاع جراح برساند. بعد از بیوپسی اثر زخم بسیار کوچک خواهد بود و درد و تورم مختصری خواهد داشت که طی چند روز برطرف می شود. مصرف مسکن های غیر مخدر خوراکی مانند بروفن و آستامینوفن با اجازه پزشک معالج ، مجاز است.

مراقبت بعد از بیوپسی پستان

مراقبت بعد از حراحی مراقب زخم ناشی از جراحی باشید غذاهای پروتئینی مصرف کنید مقابله با خستگی و کم اشتهایی رعایت رژیم غذایی پس از دوره درمانی پوشیدن لباس راحت جلوگیری از ورم دست ها با ورزش هوازی بارداری ۳ سال پس از درمان


بیشتر بخوانید : 

بیوپسی پستان و سوالات متدوال پیرامون آن

چرا ممکن است به بیوپسی سینه نیاز پیدا کنید؟

نمونه برداری پستان عامل گسترش سرطان سینه ؟


تغذیه برای کاهش علائم بعد از جراحی سرطان پستان

یکی از شایع ترین علائم بعد از جراحی پستان، تهوع و استفراغ است که پس از پرتو درمانی و شیمی درمانی بیشتر دیده می شود. یکی از علائم دیگر سندروم تلف شدن است که در اثر بی اشتهایی بوجود می آید و با کاهش وزن و ضعف همراه خواهد بود.

بنابراین بهتر است به موارد زیر توجه کنید: از تعداد وعده غذایی بیشتری استفاده کنید. مصرف زیاد نوشیدنی های مایع افزایش پروتئین مصرفی استفاده از سوپ مرغ و سوپ سبزیجات مصرف غذاهایی مثل آبگوشت به جای غذای جامد گنجاندن ماست در وعده های غذایی . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *