نتایج انجام بیوپسی پستان

نتایج انجام بیوپسی پستان

نتیجه جواب بیوپسی پستان

بعد از انجام عمل بیوپسی ، بافت پستان شما به آزمایشگاه فرستاده می‌شود، که در آنجا پزشک متخصص در آنالیز خون و بافت بدن (آسیب شناس)؛ نمونه را با استفاده از یک میکروسکوپ و روش‌های خاص بررسی می‌کند.

پاتولوژیست یک گزارش پاتولوژی را که به پزشک شما ارسال می‌شود تهیه می‌کند، و پزشک شما نتایج را با شما به اشتراک خواهد گذاشت. گزارش پاتولوژی شامل جزئیاتی در مورد اندازه و ثبات و قوام نمونه‌های بافت، محل انجام بیوپسی و اینکه سرطان به صورت، تغییرات غیر سرطانی (خوش خیم) بوده است یا سلول‌های پیش سرطانی در نمونه حضور داشته است، می‌باشد.

اگر بیوپسی پستان نتایج طبیعی یا تغییرات خوش خیم پستان را از خود نشان دهد، پزشک شما لازم است ببیند که آیا رادیولوژیست و پاتولوژیست در مورد یافته‌ها موافق هستند یا خیر؟


بیشتر مطالعه کنید : بیوپسی (نمونه برداری) از سینه برای تشخیص سرطان پستان زنان


بیوپسی پستان و سوالات متدوال پیرامون آن
بیوپسی پستان 

گاهی اوقات نظرات این دو متخصص متفاوت است. به عنوان مثال، رادیولوژیست شما ممکن است دریابد که نتایج ماموگرافی شما یک ضایعه مشکوک‌تر مانند سرطان پستان یا ضایعه پیش سرطانی را نشان می‌دهد، اما گزارش پاتولوژی شما بافت طبیعی پستان را نشان می‌دهد. در این شرایط، شما ممکن است برای نمونه برداری بافت بیشتر برای ارزیابی بیشتر ناحیه‌ها، به جراحی بیشتری احتیاج داشته باشید.

اگر گزارش آسیب شناسی شما می‌گوید سلول‌های سرطانی پستان وجود دارد، این گزارش شامل اطلاعاتی در مورد خود سرطان نیز خواهد بود؛ مانند نوع سرطان پستان شما و اطلاعات اضافی دیگری مانند این که این نوع سرطان شما در مورد داشتن گیرنده هورمون، مثبت یا منفی است. شما و پزشک‌تان می‌توانید یک برنامه درمانی که متناسب با نیازهای شما باشد، آماده کنید.


بیشتر بخوانید : نمونه برداری از تومور سینه


تنظیمات سئو سایت توسط شرکت مهندسی کلینیک ۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *